Barack Obama er en utmerket fyr, men har ingen sjanse til å vinne i november på grunn av sin hudfarge. Hillary Clinton får min stemme, fastslår Vanessa Johnson.
Hun har lunsjpause på Minnas Restaurant i hjertet av New Yorks svarte bydel Harlem. Johnson er trafikkpolitibetjent og tilhører årets mest omtalte velgergruppe i USA, nemlig afroamerikanske kvinner. Valganalytikere spør om farge eller kjønn er viktigst for disse kvinnene. Vanessa Johnson og venninnen Teresa Johnson, begge i tidlig 30-årene, er soleklare: De vil ha en kvinnelig president.
Vi har hatt så mange mannlige politiske ledere uten at det er blitt forandring. Jeg liker Hillary Clintons politikk, og hun vil gjøre en forskjell, sier Teresa, som er assistentlærer og bosatt i Harlem.