Annonse
04:00 - 30. mai 1997

Notiser

Annonse

otiser

Kunstakademiet. Lørdag kl. 12.00 åpner avgangsstudentene ved Statens kunstakademi sin avgangsutstilling i Stenersenmuseet. I alt 26 studenter viser helt nye arbeider laget spesielt for denne utstillingen. Rektor Gertrud Sandqvist, Kunsthøyskolen i Malmø, er utstillingens kurator. Dannelsen. Dannelse står på programmet når Platonselskapet inviterer til konferanse på Hotell Hordaheimen i Bergen 5- 8. Juni. Temaet er Padeia, humanitas og dannelse. «Postmodernisme og dekonstruksjon er en utfordring til både tradisjon og dannelse,» heter det i programmet. De som skal innlede er bl.a. Jon Hellesnes, Jan Lindhardt, Jostein Børtnes og Hugo Montgomery. Arr. Klassisk insitutt i Bergen.Rivertonklubben. Rivertonklubben – foreningen for norske kriminalister – fyller 25 år. Denne høytidsstund skal feires med foredrag fredag 6. Juni av bl.a. Øystein Rottem om norsk krim og Fredrik Wandrup om klubbens historie. I tillegg blir forfattere som Anne B. Ragde, Pål Gerhard Olsen og sikkert noen til. Ærespris utdeles. Arr. Terje Fredriksen i Aschehoug forlag.Bauman. Terry Eagleton anmelder Zygmunt Baumans siste bok, Postmodernity and Its Discontents, i siste nummer av Times Literary Supplement. Marxisten Eagleton mener at Baumans positive omtale av postmoderniteten baserer seg på en karrikert versjon av moderniteten. Sannheten er jo at postmodernisme = hedonistisk konsumerisme, mener Eagleton. Kunstakademiet. Lørdag kl. 12.00 åpner avgangsstudentene ved Statens kunstakademi sin avgangsutstilling i Stenersenmuseet. I alt 26 studenter viser helt nye arbeider laget spesielt for denne utstillingen. Rektor Gertrud Sandqvist, Kunsthøyskolen i Malmø, er utstillingens kurator. Dannelsen. Dannelse står på programmet når Platonselskapet inviterer til konferanse på Hotell Hordaheimen i Bergen 5- 8. Juni. Temaet er Padeia, humanitas og dannelse. «Postmodernisme og dekonstruksjon er en utfordring til både tradisjon og dannelse,» heter det i programmet. De som skal innlede er bl.a. Jon Hellesnes, Jan Lindhardt, Jostein Børtnes og Hugo Montgomery. Arr. Klassisk insitutt i Bergen.Rivertonklubben. Rivertonklubben – foreningen for norske kriminalister – fyller 25 år. Denne høytidsstund skal feires med foredrag fredag 6. Juni av bl.a. Øystein Rottem om norsk krim og Fredrik Wandrup om klubbens historie. I tillegg blir forfattere som Anne B. Ragde, Pål Gerhard Olsen og sikkert noen til. Ærespris utdeles. Arr. Terje Fredriksen i Aschehoug forlag.Bauman. Terry Eagleton anmelder Zygmunt Baumans siste bok, Postmodernity and Its Discontents, i siste nummer av Times Literary Supplement. Marxisten Eagleton mener at Baumans positive omtale av postmoderniteten baserer seg på en karrikert versjon av moderniteten. Sannheten er jo at postmodernisme = hedonistisk konsumerisme, mener Eagleton.

ALLEREDE ABONNENT?
Kjøp abonnement
Inntil 50 % rabatt
Hold deg oppdatert på politikk, kultur og forskning. Du får alt stoffet som er i papiravisen, egne saker kun på nett, eAvis og hele arkivet med over 50 000 artikler.
Annonse